Jesteśmy zawsze dla Ciebie!
kontakt@golgota.pl

Kącik zadumy

Nasze ludzkie życie bardzo często jest naznaczone wieloma słabościami, cierpieniami a nie rzadko nawet częstymi chorobami i cierpieniami. Szukamy odpoczynku w słuchaniu muzyki, albo chcemy zagłębić się w słowa pięknych słów wierszy. Pomaga nam to przetrwać ciężki dla nas czas.

Cytaty o życiu i śmierci

Ciągle narzekamy, że życie jest takie krótkie, a zachowujemy się, jakby nie miało końca. –> Seneka

Ten, kto kocha swoje życie, straci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne –> Jezus

Bóg widzi śmierć inaczej niż my. My widzimy ją jako ciemny mur, Bóg – jako bramę. –> Walter Flex

Smutne pieśni i melodie

Na smętarzu mieszkać będę – pieśń, którą nie każdy zna. Dość smutna i przytłaczająca, lecz bardzo prawdziwa.
Ważne, by nie dać się pokonać całemu światu, ale w nim trwać!

Słowa z obrazków


Bardzo często w naszym życiu brakuje nam drugiej osoby, prawdziwego ciepła, zwyczajnego przytulenia, radości z małych i wielkich rzeczy. Nic nas nie cieszy, a wszędzie traktowani jesteśmy tak, jakby nas nie było. Pamiętasz to okno, kiedy padał deszcz, a ty wpatrywałeś się w te krople wody, które spływają – tak bez celu? Po chwili otrząsnąłeś się i wróciłeś do swoich obowiązków. Wiele jest w naszym życiu chwil, wiele sytuacji, które pokazują jakim jestem człowiekiem. Taka drobnostka : woda, krople, okno. To znaczy, że jesteś czym zakłopotany. Często ten obraz opisywany jest w książkach, na fotografiach i przeważnie oznacza jedno – tęsknota za czymś, co przeminęło, smutek ale i niemoc.

X